Tarptautinė konferencija “Holistinis požiūris į kolegijinių studijų perspektyvą visuomenės, darbo rinkos ir aukštojo mokslo sistemos kaitos kontekste“

Konferencijos vieta: virtualiai / šv. Ignaco Lojolos kolegija, Vilniaus g. 29, Kaunas, Lietuva

KVIEČIAME Į ŠV. IGNACO LOJOLOS KOLEGIJOS (KAUNAS) ORGANIZUOJAMĄ TARPTAUTINĘ KONFERENCIJĄ

„HOLISTINIS POŽIŪRIS Į KOLEGIJINIŲ STUDIJŲ PERSPEKTYVĄ VISUOMENĖS, DARBO RINKOS IR AUKŠTOJO MOKSLO SISTEMOS KAITOS KONTEKSTE“

2022 m. lapkričio 8, 9 ir 10 d.

Šios konferencijos tikslas yra sukurti atvirą platformą diskusijoms ir naujiems požiūriams į kolegijinių studijų raidą ir plėtrą Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Šiandien kolegijinės studijos Lietuvoje ir daugelyje ES šalių patiria visuomenės demografinės, socialinės, ekonominės, technologinės, ekologinės  ir politinės kaitos keliamus iššūkius.

Visuomenės senėjimas ir stojančiųjų į studijas skaičiaus mažėjimas, darantis poveikį visam švietimo sektoriui, skatina kolegijas peržvelgti savo veiklos ir studijų turinį, siekiant pritraukti naujas studijuojančiųjų grupes, plėtoti į mokymąsi visą gyvenimą orientuotas studijas. Tarptautinės  migracijos intensyvėjimas sukuria papildomas galimybes pritraukti naujus studentus, tačiau tuo pačiu reikalauja naujo žvilgsnio į studijų turinį, paramos studentams strategijas ir kitus kolegijų veiklos aspektus.

Darbo pasaulio ir kvalifikacijų sistemos pokyčiai taip pat formuoja kolegijinių studijų ateities plėtros darbotvarkę. Darbo procesų skaitmenizacija, 4-oji pramonės revoliucija bei žaliosios ekonomikos plėtra didina aukštos kvalifikacijos profesionalų, gebančių taikyti aukštuosius gebėjimus, technologines žinias bei praktinius profesinius įgūdžius paklausą. Kolegijos gali ir turi reikšmingai prisidėti rengiant kūrybingus technologinių, aplinkosauginių, socialinių ir kultūrinių inovacijų diegėjus ir plėtotojus, ypač regionuose.  Darbo procesų skaitmenizacija ir 4-oji pramonės revoliucija reikalauja holistinio darbo ir technologinių procesų supratimo, įskaitant ir socialinę bei etinę darbo procesų dimensijas. Profesiniai įgūdžiai vis plačiau derinami su akademinėmis žiniomis, didėja poreikis kvalifikacijoms, atitinkančioms 5-ąjį Lietuvos kvalifikacijų sandaros ir Europos mokymosi visą gyvenimą kvalifikacijų sandaros lygmenis.   Tai kuria galimybes ir kelia iššūkius kolegijinėms studijoms.

Žmonėms sparčiai globalėjančioje, sudėtingėjančioje, senėjančioje ir vis labiau svetimėjančioje  visuomenėje vis labiau reikia specialistų, gebančių spręsti opias socialines, psichologines problemas, teikti asmeninę, prieinamą dvasinę, psichologinę, dvasinę pagalbą įvairioms visuomenės grupėms. Covid-19 pandemija privertė iš naujo įvertinti tokių veiklų reikšmingumą ir reikalingumą.

Šios aplinkybės reikalauja holistinio požiūrio į kolegijinių studijų turinį, formas ir teikiamas kvalifikacijas.

Todėl kviečiame mokslininkus, praktikus ir studentus dalyvauti šioje konferencijoje, kuri yra skirta paminėti Vytauto Didžiojo universiteto profesorių ir vieną iš edukologijos mokslo Lietuvoje pradininkų a.a. Rimantą Laužacką. Profesorius paliko reikšmingą indėlį į kolegijinių studijų raidą, ypač studijų turinio plėtrą, savo darbuose akcentavo holistinio požiūrio į profesinio mokymo ir studijų turinį svarbą.  

Siūlome šias straipsnių ir konferencijos pranešimų pranešimų tematikas:     

  • Holistinio požiūrio į kolegijinių studijų turinio projektavimą prielaidos, raiška ir perspektyvos. Kaip reiškiasi holistinis požiūris į kolegijų studijų programas ir ko reikia, siekiant įtvirtinti šį požiūrį?
  • Kolegijinių studijų turinio vertybinės paradigmos ir jų kaita. Kokiomis vertybėmis yra grindžiamas kolegijų studijų turinys bei jo kaita?
  • Naujas požiūris į kolegijinių studijų sąsajas su profesiniu mokymu, universitetinėmis studijomis ir mokymusi visą gyvenimą.
  • Kolegijinių studijų teikiamų kvalifikacijų vieta nacionalinėje kvalifikacijų sistemoje: problemos, iššūkiai, ateities scenarijai.
  • Kolegijų dėstytojų rengimo ir profesinio tobulėjimo tvarumo užtikrinimas.
  • Vykdyti tyrimai ir jų rezultatai, atliepiant studijų ir mokslo dermę ir kolegijos specifiką.

Dalyvaujama su straipsniais arba tik su konferenciniu pranešimu.

Siūlomi straipsniai / konferenciniai pranešimai gali apimti ne vieną, bet kelias iš siūlomų tematikų.

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas.

Registracija skaitantiems pranešimus:  https://forms.office.com/r/rV0jpfSZAe 

Registracija teikiantiems straipsnius:  https://forms.office.com/r/PWcK5srGBG

Registracija iki 2022 m. spalio 10 d.

Reikalavimai straipsniams

Straipsniai gali būti rengiami lietuvių ir anglų kalbomis. Straipsnio apimtis  – iki 5000 žodžių, iki 10 lapų.

Atrinkti ir recenzuoti straipsniai bus publikuoti konferencijos straipsnių rinkinyje.

Straipsnių pateikimo data iki  – 2022 m. rugsėjo 30 d.

Straipsnių, autorių garantinio rašto pateikimas ir visi klausimai dėl konferencijos: conference@ilk.lt

Tarptautinė konferencija (kvietimas LT)

International conference (Invitation EN)

Reikalavimai straipsniams lietuvių kalba:

Straipsnio šablonas (LT)

Autorių garantinis raštas (LT)

Reikalavimai straipsniams anglų kalba:

Article template (EN)

Authors guarantee (EN)

Susijusios naujienos

2022-11-18T21:57:24+02:002022 08 12|Naujienos|
Go to Top