Vidmantas Šimkūnas SJ: „Nebūtinai viskas turi būti lengva“

Vidmantas Šimkūnas SJ: „Nebūtinai viskas turi būti lengva“

2019-08-22T10:45:08+02:002019 08 22|Naujienos|
Rugsėjo 21 d. Kražiuose (Kelmės r.) rinksis Jėzaus draugijos nariai ir jų bičiuliai – čia vyks Jėzuitų šeimos šventė. Kražiai pasirinkti neatsitiktinai – būtent čia prieš keturis šimtmečius (1616 m.) ėmė veikti jėzuitų kolegija. Lietuvos ir Latvijos provincijolas kun. Vidmantas Šimkūnas SJ, kviesdamas bičiulius į šventę, prisimena savo ketverius gyvenimo metus, atiduotus Šiauliams, bei dalijasi, kokie ženklai Lietuvoje liudys, kad jėzuitai čia darbuojasi jau 450 metų.

– Rudenį visos Lietuvos, o ir kitų šalių jėzuitai, jų bičiuliai skubės į Kražius, kur vyks didelė šventė.

– Besiruošdami Jėzuitų šeimos šventei, lankėmės Kražiuose, kalbėjomės su klebonu, tarėmės su
M. K. Sarbievijaus kultūros centro direktore bei su Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos direktore. Jei oras bus geras, kultūros centro kieme bus aukojamos šv. Mišios, vyks įvairių jėzuitų misijoje dalyvaujančių grupių prisistatymo mugė, ekskursiją po miestelį ves gimnazijos mokiniai – gidai. Tuomet rengiamos vaišės su jėzuitiškais patiekalais, žemaičių edukacinės grupės programa. Planuojame, kad atvyks 200–300 svečių iš Lietuvos ir Latvijos.

– Lietuvoje gyvena vos 30 Jėzaus draugijos narių, tačiau gebate nuveikti daug: Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincija vadovauja gimnazijoms Kaune ir Vilniuje, mokyklai Šiauliuose, tarnauja Šiaulių Šv. Ignaco, Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero, Vilniuje – Šv. Jonų ir Šv. Kazimiero bažnyčiose, Pal. Jurgio Matulaičio Misijoje Lemonte (JAV), dirba Latvijoje, veda ignaciškas rekolekcijas, bendradarbiauja su kitais, atliekančiais tarnystes bažnyčioje. Kaip viską suspėjate?

– Aktyviai dirba gal 18 jėzuitų. Kaune šalia dirbančių jėzuitų gyvena ir mūsų seneliai, šeši jėzuitai studijuoja užsienyje. Kai kurie jėzuitai aktyviai dirba, nors jiems jau daugiau nei 80 metų. Be mūsų bendradarbių nieko nepavyktų. Jų yra apie 200, bet jeigu mūsų bendradarbiais laikytume ir grupelių bažnyčiose vadovus, jei suskaičiuotume mokyklų mokytojus, Krikščioniškojo gyvenimo bendruomenės narius, jėzuitų bičiulių suskaičiuotume žymiai daugiau.

Indijoje šiuo metu misionierių neturime, Afrikoje vieną turėjome, bet jis grįžo ir galbūt vėl išvažiuos. Vienas jėzuitas grįžo iš JAV, baigęs filosofijos studijas, dar vienas grįš iš Vokietijos, o kiti toliau studijuoja. Dar vienas jėzuitas yra misijoje Lemonte.

Galvojame, kad mūsų darbai – ne koks „uabas“, kuris siekia pelno. Tai – Dievo misija. Turime kukliai į savo veiklą žiūrėti, turime labiau tarnauti žmonėms ir kuo toliau, tuo labiau turėsime susitelkti. Apimti mažiau veiklos sričių, bet giliau. O kitus žmones vis kviečiu prisidėti prie mūsų darbų ne todėl, kad tie darbai yra jėzuitų, o todėl, kad jie geri ir prasmingi.

Visas straipsnishttps://www.etaplius.lt/vidmantas-simkunas-sj-nebutinai-viskas-turi-buti-lengva

Susijusios naujienos