Šv. Ignaco Lojolos kolegija kviečia švęsti Kauno miesto gimtadienį!

Šv. Ignaco Lojolos kolegija džiaugiasi galėdama prisidėti prie Kauno miesto gimtadienio šventės ir kviečia visus miestiečius bei svečius dalyvauti įvairiuose renginiuose, vyksiančiuose gegužės 23–25 dienomis. Šventės metu siūlysime ne tik naudingas sveikatos ir grožio paslaugas, bet ir galimybę susipažinti su mūsų studijų programomis, paragauti kulinarinių gaminių bei pasigrožėti profesionalių menininkų darbais.

Renginių programa:

Gegužės 23 d.

9:00–13:00 | Sveikatos tyrimas: „Pėdos būklės nustatymas ir vertinimas“
Vieta: Vilniaus g. 29, II a., 208 aud.
Ortopedijos studijų programos studentai kartu su dėstytojais atliks pėdų skenavimą naudojant ELINVISION skenerį ir suteiks naudingos informacijos apie plokščiapėdystę bei pėdų sveikatą.

13:00–16:00 | Studijų konsultacijos ir spalvinė diagnostika
Vieta: Vilniaus g. 29, II a., 209 aud.
Šiuo metu kviesime pasikonsultuoti apie Šv. Ignaco Lojolos kolegijos siūlomas studijų programas. Taip pat Įvaizdžio dizaino studijų programos studentai atliks spalvinę diagnostiką – padės nustatyti, kurios spalvos labiausiai tinka jūsų veidui.

Gegužės 24 d.

10:00–14:00 | Kulinarinių kepinių mugė
Atvykite paskanauti ir įsigyti skanėstų, kuriuos ruošia mūsų Kulinarinio meno studijų programos studentai.

Gegužės 25 d.

10:00–16:00 | Kulinarinių kepinių mugė (tęsinys)
Nepamirškite užsukti ir paragauti dar daugiau šventinių gardėsių!

Gegužės 23–25 d.

11:00–17:00 | Skulptūrų paroda kolegijos kiemelyje
Kolegijos kieme kviečiame pasigrožėti pripažintų menininkų – kolegijos lektorių Indros Marcinkevičienės ir Vilmanto Marcinkevičiaus – skulptūromis.

Laukiame jūsų apsilankymo Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje! Švęskime Kauno miesto gimtadienį kartu – prasmingai, kūrybingai ir bendruomeniškai.

Susijusios naujienos

Kūrinių aprašymai:

Indra Marcinkevičienė
„Tikslas“

Instaliacijoje „Tikslas“ balto porceliano žuvys, išdėstytos koncentriškai, juda link bendro centro – metaforiško siekinio.
Kiekviena jų – individuali, tačiau tik kartu jos kuria tėkmę, primenančią gyvybės ratą ar kolektyvinę pasąmonę.

Kompozicija alsuoja vidine įtampa, kurią sustiprina kintantis apšvietimas, įtraukiantis žiūrovą į patyrimą.

Žuvis šiame kontekste – daugialypis simbolis:

  • Gyvybės ir judėjimo srauto metafora
  • Vidinės kelionės ir dvasinio ieškojimo ženklas
  • Bendrystės, vienybės ir kryptingo siekio simbolis

 Tai kūrinys apie judėjimą – ne tiek erdvėje, kiek viduje.

„Tikslas“
Surudijęs metalas, keramika
R75 cm × 45 cm

Indra Marcinkevičienė
„Tarybinis rojus“ 

Skulptūrinė vaza su mėlynais bananais priklauso ciklui „Tarybinis rojus“, kuriame menininkė tyrinėja sovietinės kasdienybės simboliką, kolektyvinę atmintį ir vartojimo iliuzijas.

Bananai tarybiniais laikais buvo beveik mitinis vaisius – retenybė, dėl kurios žmonės valandų valandas stovėdavo eilėse lietuje ar šaltyje. Jie tapo savotišku gerovės simboliu – egzotikos pažadu, kuris niekada netapo kasdienybės dalimi.

Šiandien bananai – visiškai prieinami, dažnai pigesni net už bulves. Ši priešprieša tarp praeities ilgesio ir dabarties banalumo tampa kūrinio išeities tašku. Skulptūroje bananai virsta plunksnomis, banguojančiomis vėjyje – praeities iliuzijos, svajonės apie nepasiekiamą rojų simboliu.

Šiuo kūriniu menininkė kviečia susimąstyti apie vertybių kaitą, kolektyvinės atminties poveikį ir tai, kaip ideologijos formuoja mūsų kasdienybę – net per tokius paprastus dalykus kaip vaisius.

„Tarybinis rojus“ (2024)
Keramika
140 × 60 cm

Indra Marcinkevičienė
„Žinia“

Keraminė vaza „Žinia“, ištapyta paukščiais – universaliais simboliais, nuo senų laikų lydinčiais žmogaus pasaulėvaizdį.

Mitologijoje paukščiai laikyti tarpininkais tarp dangaus ir žemės, pranašystės nešėjais, anapusybės ženklais. Jie atskrisdavo su svarbia žinia – apie gimimą ar mirtį, permainas ar pavojus.

Šiame kūrinyje paukščiai – tarsi sustingę akimirkoje žinianešiai. Žiūrovas tampa tuo, kuriam skirta jų atnešta žinia. Abstraktūs potėpiai, spalvų verpetai ir simbolinės figūros kuria įtampą tarp tylos ir paslapties – tarp to, kas jau pasakyta, ir to, kas dar tik bus išgirsta.

Vaza „Žinia“ – tai ne tik funkcionalus objektas, bet ir kontempliatyvi erdvė, kurioje telpa tai, kas nematoma: intuicija, nuojauta, dvasinis virpesys.

„Žinia“(2019)
Keramika, tapyba ant glazūros
130 × 60 cm

2025-05-26T10:39:38+03:002025 05 23|Naujienos|
Go to Top