Skubios medicinos pagalbos studentų pergalės

Skubios medicinos pagalbos studentų pergalės

2019-06-14T16:22:37+03:002019 06 14|Naujienos|
Šių metų birželio 4-7 d. Ukrainoje, Užkarpatėje, vyko Tarptautinės Greitosios medicinos pagalbos žaidynės 2019, kuriose dalyvavo 41 komanda – Ukrainos, Rumunijos, Slovakijos, Lenkijos ir Lietuvos atstovai. Savo jėgas išbandyti iškeliavo ir Šv. Ignaco Lojolos kolegijos II bei III kurso Skubios medicinos pagalbos studentės – Urtė Malašauskaitė, Monika Bagdonaitė ir Karolina Bugaj. Merginų komanda studentų kategorijoje užėmė pirmąją vietą!

„Vykome sudalyvauti, patikrinti savo teorines žinias bei praktinius įgūdžius, pamatyti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, bet, kad lipsim ant pakylos, tikrai nesitikėjome” – džiaugiasi studentės. „Buvo tikrai suktos, įdomios užduotys. Teko gelbėti kalio permanganatu kvėpavimo takus nudegusį vaiką, anafilakcinį šoką bei klinikinę mirtį patyrusį vaiką. Įdomi situacija buvo, kai kurčnebyliam prancūzui reikėjo suteikti pagalbą miokardo infarkto metu. Mums įdomiausia buvo traumos užduotis – mešką partrenkusioje mašinoje buvo net keturi pacientai. Teko juos išrūšiuoti pagal sveikatos būklę, pasiskirstyti ligonius bei, išsitraukus iš dvejų durų automobilio, kuo skubiau suteikti pagalbą“.

Studentės taip pat teigia, kad žaidynės parodo, jog svarbu laikytis algoritmų, ieškoti loginių sąsajų tarp sveikatos būklės rodiklių, nepamiršti tam tikrų klausimų. Tokios užduotys pareikalauja ir greitos reakcijos, ir žinių, ir psichologinio pasiruošimo, ir praktinių įgūdžių turėjimo – be abejo, svarbu visiems mokėti išsisukti iš situacijų.

Tris dienas vykusios žaidynės atnešė daug emocijų, pasitikėjimo, buvo mokomasi dirbti komandoje. Studentės turėjome teorinį testą bei 10 praktinių užduočių. Joms tai pirmos, bet, tikimės, tikrai ne paskutinės žaidynės. Renginio dalyvėms buvo labai smagu matyti tiek daug savo srities profesionalų, kurie visi atvyko pasisemti naujausių žinių bei praktiškai išbandyti save įvairiausiose užduotyse. Žaidynėse dalyvavo 7 studentų komandos (Ukrainos universiteto būsimų gydytojų ir felčerių).

Šv. Ignaco Lojolos kolegijai tai ne pirma pergalė – studentai jau trečią kartą atveža taurę. Mūsų studentai žaidynėse jau atstovauja savo darbovietes – Kauno miesto GMPS atstovavęs studentas Laurynas Kiškis su komanda į Lietuvą taip pat atvežė I vietos taurę, gautą aplenkus 6 užsienio komandas.

Labai svarbu leisti studentams dalyvauti tokiose žaidynėse, nes čia realiai pamatome, kokį darbą pasirinkome. Kiekviena tokia proga augina mumyse profesionalumą, ugdo ištvermę, emocinį pasiruošimą bei užtvirtina turimas žinias. Smagu, kad yra dėstytojų, kurie tiki studentais, skatina juos dalyvauti – jau į trečias žaidynes savo studentus ruošusi dėstytoja Irena Malašauskienė negaili studentams laiko ir perduoda turimas žinias. Smagu, kad pasiruošti padeda Lietuvos paramedikų asociacijos prezidentas Rytis Malašauskas, studijų draugai. Kiekvienos žaidynės reikalauja ilgo sunkaus pasiruošimo, daug įdirbio iš kiekvieno komandos nario, todėl dalyvavimas, buvimas jose jau yra asmeninė pergalė, indėlis į savo profesionalumą. Iškovotos pergalės parodo Šv. Ignaco Lojolos kolegijos studentų kompetentingą paruošimą.

Susijusios naujienos