Kolegijos studentai savanoriauja Koronos karštojoje linijoje

Kolegijos studentai savanoriauja Koronos karštojoje linijoje

2020-04-01T12:14:16+03:002020 04 01|Naujienos|
Didžiuojamės mūsų kolegijos Skubios medicinos pagalbos studijų programos studentais, kurie aktyviai ir nepailsdami darbuojasi prie Koronos karštosios linijos. Dėkojame SMP17 grupės studentėms Urtei Malašauskaitei, Urtei Būdvytytei, Monikai Šniokaitei, Nedai Zmiejauskaitei; SMP18 grupės studentams Mantui Vibriui, Rasai Eitmonei, Edgarui Šuškovui, Edgarui Dapkui ir SMP19 grupės studentei Marijai Gorskytei.

„Nepaisant sustabdyto mokymosi proceso mes, ILK skubios medicinos pagalbos studentai, norim pasidžiaugti, jog karantino laikotarpiu atostogauti nesiruošiame, sako Monika Šniokaitė. – Savanoriaujame Kauno miesto GMP stotyje, prisidedame prie 1808 linijos misijos, kuri šiai dienai neapsakomai svarbi visiems Lietuvos gyventojams.

Ankstų rytą kylam ir užimam vietas prie nuolat skambančių telefonų, darbuojamės taip po šešias-aštuonias, kartais – net dvylika valandų, o kuomet reikia, pasiliekame ir nepakylam nuo kėdžių ir naktimis. Toks būdas prisidėti prie iš tiesų sunkios situacijos sprendimo yra puiki patirtis. Smagu būti dalimi to, kas tampa visuomenės ramsčiu ir atsakymų į įvairius klausimus šaltiniu šiuo įtemptu laikotarpiu. Neslėpsime, sėdint ir be paliovos atsiliepinėjant, tenka patirti ir streso, ir pykčio akimirkų, tenka išklausyti ir pasipiktinimų, ir keiksmų kitame „laido gale“, tačiau jau išmokome su tuo susidoroti.

Jei atvirai – net gi lengviau yra išklausyti žmogaus liejamą pyktį, nei kalbėti su tuo, kuris turi tikrai rimtą, kartais net neišsprendžiamą problemą. Situacija Lietuvoje darosi vis sudėtingesnė, sulaukiame vis daugiau skambučių, kurių metu girdi susirūpinusio, sergančio žmogaus balsą ir su kiekvienu jo žodžiu esi vis labiau užtikrintas, kad nors ir būdamas kitame laido gale, bet nori ir TURI jam padėti. Registruojame žmones į patikros punktus, konsultuojam pačiais įvairiausiais klausimais; jei patys informacijos negalime suteikti, nukreipiam skambinti ten, kur jie tą informaciją tikrai ras. Kartais skambinantiems tiesiog reikia ramaus, užtikrinto balso ir paaiškinimo, jog jaudintis nėra dėl ko – būtent taip mes ir prisitaikome.

Po sėkmingų skambučių gauname padėkos žodžius bei frazes – „ačiū, nuraminot“ – tai mums geriausias atlygis ir paskatinimas vėl ir vėl kilti ankstų rytą, grįžti į kėdes ir vėl ir vėl spausti mygtuką „atsiliepti“. Džiaugiamės gavę progą prisidėti prie Kauno miesto GMP stoties neaprėpiamai svarbaus darbo. Smagu tapti visos šios misijos dalimi ir ištiesti pagalbos ranką visuomenei. Naudodamiesi proga, už tokią galimybę dėkojam GMP stoties vadovams! Ir dar kartą – džiaugiamės būdami naudingi ir įgaunantys neįkainojamos patirties!“

Susijusios naujienos