Erasmus+ praktika Italijoje – kolegijos studenčių Gemos ir Silvijos įspūdžiai

Erasmus+ praktika Italijoje – kolegijos studenčių Gemos ir Silvijos įspūdžiai

2019-02-27T09:14:20+02:002019 01 16|Erasmus+, Naujienos|
Italija išlieka kaip viena populiariausių Erasmus+ praktikos krypčių dėl savo gražios gamtos, įspūdingos istorijos ir kultūros, saulėto klimato, skambių dainų ir besišypsančių žmonių. Vis dėlto, Erasmus+ praktikos esmė nepriklausomai nuo šalies išlieka savęs ugdymas ir keitimas, išeinant iš įprastos ir nieko nauja nežadančios komforto zonos į kupiną džiaugsmingų patyrimų pasaulį. Dalinamės Silvijos Balčiūnaitės, kuri su kita Grožio terapijos programos studente Gema Puodžiūnaite 2018 m. rudenį atliko Erasmus+ praktiką Villa Mele slaugos namuose Italijoje.

„Noriu padėkoti kolegijai už šią nuostabią galimybę išvykti su Erasmus programa. Šį rudenį su kursioke išvykome į Italiją, mažą miestelį Rodi Garganico. Gyvenimas su vaizdu į jūrą… Dėl ko jau dabar noriu grįžti. Labai labai gražu. Atvykus iš pradžių buvo baisu, nes, kaip žinome, italai nekalba anglų kalba arba labai minimaliai, tad mums irgi nereikėjo labai gerų anglų žinių.

Įsibėgėjus praktikai, pramokome italų kalbos pagrindų ir kuo puikiausiai komunikavome su personalu ir pacientais, šnekėjome ir angliškai, ir itališkai, tad perlaužėme savo kalbos barjerus. Susispažinome su nuostabiais žmonėmis, kurių jau ir dabar pasiilgome. Italai labai supratingi, draugiški ir padėdavo viskuo, kuo galėdavo. Pati praktika ir jos esmė išpildė mūsų lūkesčius, darėme procedūras, mokėmės užmegzti ryšį su klientais, padaryti juos laimingus.

Ši praktika suteikė begalę įspūdžių, potyrių, pokyčių savyje, savęs tobulėjimo, bendravimo su žmonėmis. Laisvalaikiu keliaudavome po mažus Italijos miestelius, išragavome itališkus patiekalus. Visa aplinka ir patys italai yra atsipalaidavę ir sukuria tokį „vaibą“, kurį reikia patirti patiems. Tikriausiai šis sprendimas išvykti su Erasmus programa, pamatyti pasaulio, kitos tautos, kultūros, gamtos ir pabendrauti su kitos šalies nuostabiais žmonėmis, buvo geriausias sprendimas gyvenime. Ši praktika padėjo man persilaužti kaip žmogui, išlipti iš komforto zonos ir kitaip pamatyti pasaulį. Tikiuosi pasinaudoti šia Erasmus galimybe dar kartą!”

Nori pasinaudoti Erasmus+ teikiamomis galimybėmis ir Tu? Rašyk erasmus@ilk.lt

Daugiau informacijos: https://www.ilk.lt/tarptautiniai-rysiai/

Susijusios naujienos