ilk@ilk.lt   +370 37 200 260

TARPTAUTINĖ PRAKTIKA ITALIJOJE – NE TIK PROFESINIAM, BET IR ASMENINIAM TOBULĖJIMUI

calendar iconSpalis 12, 2017

Erasmus+ – tai didelis pliusas ne tik profesinei karjerai, bet ir asmeniniam gyvenimui. Šį šūkį patvirtino ir Grožio terapijos II kurso studentė Monika Šakinytė, kuri atliko tarptautinę praktiką Italijoje, R.S.S.A Villa Mele slaugos namuose. Šią vasarą mergina 2 mėnesius praleido Italijoje, kur turėjo galimybę patobulinti savo profesinius įgūdžius, bet kaip pati sako, tai buvo kur kas daugiau.

Grožio terapijos studijos ir profesinės perspektyvos asocijuojasi su darbu grožio salonuose, grožio klinikose, kur ateina moterys/vyrai pasigražinti. Gražūs žmonės, išskirtinės procedūros ir priemonės – tai, kas žavi daugelį jaunų žmonių. Tačiau tai tik maža dalis Grožio terapijos specialisto darbo. Svarbu būti profesionalu, bet taip pat svarbu būti žmogumi, kuris geba bendrauti su klientu.

Ar džiaugiatės savo patirtimi Italijoje? Ko išmokote?

Šios praktikos metu, visų pirma, „paaugau“ kaip žmogus. Paminėčiau patobulintus bendravimo įgūdžius, kitokios kultūros pažinimą, žmogaus vertinimą nepriklausomai nuo jo amžiaus ir padėties. Taip, mes dirbome su senais žmonėmis, teikėme jiems grožio paslaugas, ir tai nėra įprasta Lietuvoje. Praktikos metu susipažinau su daug naujų žmonių, kurie buvo labai geranoriški, padėjo adaptuotis tiek prie kultūrinių skirtumų, gelbėjo situacijose, kuriose pasireiškė kalbos barjeras, suteikė galimybes jaustis kaip namuose.

Kokias paslaugas teikėte R.S.S.A Villa Mele slaugos namų gyventojams?

Kaip jau minėjau, daugiausiai dirbome su senais žmonėmis, ir tai yra nuostabi patirtis. SPA centruose ar grožio salonuose praktiką atliekantys studentai labiau stebi darbą ir procedūras atlieka vieni kitiems, o aš turėjau galimybę visas paslaugas atlikti pati. Teikiau veido priežiūros, masažo, manikiūro, pedikiūro paslaugas. Buvo labai malonu matyti besidžiaugiančius žmones, vertinančius tavo darbą. Atlikdama praktiką turėjau visas sąlygas tobulėti, nes net ir nepavykus darbo atlikti puikiai, slaugos namų gyventojai visuomet buvo geranoriški. Čia ir senyvo amžiaus žmonės nori būti gražūs, labai džiaugiasi tokiomis galimybėmis. Svarbu ir tai, jog šalia paslaugų teikimo, daug dėmesio skyrėme ir bendravimui. Leisdavome laiką su senoliais prie baseino, bendraudavome, o tai lygiai taip pat svarbu kaip profesionaliai atlikti savo darbą.

Kokios buvo gyvenimo sąlygos Italijoje?

Gyvenome tuose pačiuose slaugos namuose kaip ir senoliai. Apgyvendino gražiuose kambariuose. Atvykus iš karto pasijuto itališkas svetingumas, jautėmės kaip viešbutyje – kambariai su vaizdu į jūrą, ar miško pusę. Iki jūros – 5 min kelio pėsčiomis, tad laisvu laiku galėjome mėgautis nuostabia gamta, jūra, itališka architektūra ir be abejo nuostabu maistu.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį ruošiantis tarptautinei praktikai?

Visų pirma, svarbu išmokti bent kelias frazes kalbos tos šalies, į kurią vykstate. Italijoje nedaug žmonių kalba angliškai. Žinoma, jie visuomet pasiruošę padėti, jei ne žodžiais, tai gestais. Mano atveju, taip pat reikėjo pasiruošti ir klimato iššūkiams – Italijoje praleidau vasarą, tad karštis buvo didelis ir mums neįprastas. Važiuojant atostogauti – norime saulės ir karščio, tačiau dirbti tokiomis klimato sąlygomis nėra lengva.

Ar Erasmus+ programa yra prieinama visiems?

Taip, žinoma. Svarbiausia nebijoti, išsiaiškinti visas galimybes, tinkamai užpildyti dokumentus. Mano atveju, Kolegijos Erasmus+ programos koordinatorė suteikė visą informaciją ir padėjo pasiruošti išvykimui. Gaunamos stipendijos tikrai užteko pragyvenimui, tad papildomų lėšų neprireikė.

Ką patartumėte kitiems studentams, kurie dar tik ketina pasinaudoti Erasmus+ galimybėmis?

Rekomenduoju neabejoti ir pasinaudoti tarptautinės praktikos galimybėmis. Geriau pažinsite save, pamatysite tai ko nematėte, įgysite neįkainojamos patirties ir, žinoma, gerai praleisite laiką. 

16761676167616761676

Partneriai

Partneriai / 2016-08-31

Partneriai: 

Kontaktų forma