ilk@ilk.lt   +370 37 200 260

Socialiniai darbuotojai labai reikalingi mūsų visuomenei

calendar iconGruodis 14, 2017

Socialinio darbuotojo profesija - labai įvairiapusė ir ypač reikalinga mūsų visuomenei. Profesionaliai paruošti specialistai labai reikalingi darbui su pažeidžiamomis žmonių grupėmis. Džiaugiamės, jog Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje su studentais dirba tokie dėstytojai kaip Rūta Klimaitė-Šmarlovskienė. Ji teigia, jog kaip darbas, taip ir studijos – labai įvairūs, sujungiantys plataus spektro metodikas bei pasišventimą pagalbai žmonėms, turintiems socialinių problemų. 

R. Klimaitė-Šmarlovskienė kolegijoje dalinasi žiniomis apie socialinio darbo metodus, darbą su senyvo amžiaus žmonėmis, socialinės rizikos grupėmis... Pati būdama socialinė darbuotoja praktikė, ji studentams diegia tai, kas labiausiai reikalinga – darbo technikas ir priemones: „Socialinės rizikos šeimos dažnai išgyvena krizes. Pavyzdžiui, vienam ar abiems tėvams girtaujant, tarnybos gali išvežti jų vaikus, tada tėvai patiria didžiulę krizę. Mūsų darbas – gebėti spręsti tokias problemas, įžvelgti mūsų sprendimų galimas pasekmes, žinoti, ką kalbėti ir ko ne.“

Socialiniai darbuotojai gali dirbti labai daug kur: medicinos ar švietimo įstaigose, su socialinės rizikos šeimomis, pagyvenusiais žmonėmis, apleistais, patyrusiais smurtą vaikais ar moterimis, taip pat prostitucijos aukomis. Studijos šv. Ignaco Lojolos kolegijoje suteikia galimybę derinti mokslus su darbu, todėl didelė dalis studentų dirba ar užsiima savanoryste, pavyzdžiui, organizacijoje Caritas, vaikų dienos centruose, senelių namuose.

Pabaigę bakalauro studijas gali toliau studijuoti ir įgyti magistro laipsnį arba lengvai susirasti darbą, kadangi šalyje trūksta šios specialybės atstovų. 

Studentai besimokydami įgija žinių, kurios leidžia tapti geru, prasmingą darbą vykdančiu specialistu, bet taip pat padeda ir asmeniniame gyvenime – moko suprasti artimuosius, šeimos narius, suvokti visuomenės struktūrą ir problematiką, o darbe realizuoti save ir be perstojo tobulėti. 

 

 
 

 

Partneriai

Partneriai / 2016-08-31

Partneriai: 

Kontaktų forma