ilk@ilk.lt   +370 37 200 260

Ortopedijos technologija - specialybė paklausi visame pasaulyje

calendar iconBirželis 06, 2017

Ortopedijos technologija tai unikali ir perspektyvi studijų programa, kurią Lietuvoje vykdo tik Šv. Ignaco Lojolos kolegija. Kaip teigia Ortopedijos technologijos studentė Viktorija Tamošaitytė – „Besirengiantieji tapti ortopedais technologais tam tikra prasme – ir statybininkai, ir gydytojai, ir studentai“.

Ortopedijos technologija – studijų programa, skirta suteikti studentams šiuolaikinį išsilavinimą ir kompetencijas. Studijų metu studentas turi galimybę susipažinti su dabartinėmis Lietuvos ir užsienio šalių ortopedijos technikos sektoriaus galimybėmis, kaitos dėsningumais ir perspektyvomis. Ar verta rinktis šią specialybę? Taip. Šių specialistų trūkumas yra didžiulis, kiekvienais metais juntamas paklausos didėjimas, o galiausiai – tai įdomi, perspektyvi ir prasminga profesija.

Kas yra ortopedas technologas?

Ortopedo technologo kvalifikacija reikalinga norint dirbti ortopedu technologu privačiose ir valstybinėse klinikose, reabilitacijos centruose ir laboratorijoje. Šis specialistas ne tik projektuoja ortopedijos technikos priemones, bet ir parenka tinkamus ortopedijos technikos gamybos technologijos būdus ir juos taiko, atlieka pacientų aptarnavimo procedūras, įvertina ortopedinės technikos priemonių kokybę.

Šv. Ignaco Lojolos kolegijos studentė Viktorija Tamošaitytė pagal specialybę dirba Airijoje. Jos atsiliepimai apie Ortopedijos technologijos studijų programą teigiami, o perspektyvos įsidarbinti – neabejotinos.

Kodėl nusprendėte studijuoti Ortopedijos technologiją? Kas labiausiai patraukė dėmesį?

Nusprendžiau studijuoti Ortopedijos technologiją, nes kai buvau vaikas turėjau kojos traumą. Pradėjau domėtis kas bus toliau, koks bus gijimo procesas, galiausiai pradėjau domėtis ir pagalbą man teikusiais specialistais  - ortopedais-traumatologais ir ortopedais technologais. Labai susidomėjau viskuo, ką gydytojai man pasakoja ir ką jie daro. Labai gerai pamenu, gydytoja pradėjo pasakoti kas bus atlikta operacijos metu (manęs tai nesužavėjo) ir kas laukia reabilitaciniame laikotarpyje (tai buvo įdomiausia). Su kiekviena diena vis daugiau domėjausi ir atradau šią studijų programą, kuri yra vienintelė Lietuvoje, Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje.

Kokius galėtumėte įvardinti šios profesijos privalumus?

Asmeniškai man didžiausias privalumas yra tas, jog būnant ortopedu technologu gali dirbti bet kurioje pasaulio šalyje, tai atveria dideles ir plačias duris ir tu niekada nežinai, kas už jų bus: karštis, saulė, dykuma ar lietus, jūra ir vėjas. Dar vienas privalumas - tu nenustoji mokytis, kiekvieną dieną vis atsiranda kažkas naujo, nauji prietaisai, nauji metodai ir būdai atlikti savo darbą.

Jūs dirbate Airijoje. Koks Jūsų darbo pobūdis? Ar populiari ši profesija Airijoje? Ar didelis šių specialistų poreikis?

Taip, aš dirbu Airijoje, gaminu protezus ir individualius ortezus. Ar ši profesija populiari Airijoje, atsakyti negaliu, bet iš mūsų padalinyje dirbančių 6 ortopedų technologų tik 1 yra airis, likusieji iš Filipinų, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos ir aš, iš Lietuvos. Poreikis yra didelis, ne tik Airijoje, visame pasaulyje.

Kas svarbu norint būti geru ortopedu technologu?

Didelis noras domėtis, mokytis ir kaip angliškai sakoma – „Think out of the box“. Turi galėti pats savo galvoje susiprojektuoti geriausią variantą atlikti tą individualų darbą.

Ar džiaugiatės savo pasirinkimu?

Šiai dienai savo pasirinkimu džiaugiuosi, toliau noriu mokytis ir tobulėti. 

15491549154915491549

Partneriai

Partneriai / 2016-08-31

Partneriai: 

Kontaktų forma