ilk@ilk.lt   +370 37 200 260

Apie socialinio darbo profesionalizacijos galimybes Lietuvoje diskutavo ir Šv. Ignaco Lojolos kolegijos atstovė

calendar iconGruodis 06, 2017

Praėjusio mėnesio pabaigoje Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija organizavo konferenciją „Socialinio darbo profesionalizacijos galimybės Lietuvoje“. Socialinis darbuotojas yra labai svarbus negalią turintiems žmonėms, darbas su šiais žmonėmis ne tik labai reikšmingas, bet taip pat keliantis nemenkų iššūkių. Kita vertus, Lietuvoje socialinių darbuotojų padėtis yra stipriai tobulintina – darbas sudėtingas, apmokėjimo sistema šlubuojanti, o reikalavimai dideli.

Konferencijoje apie socialinės gerovės specialistų veiklos iššūkius ir perspektyvas diskutavo būrys šios srities atstovų. Aptartos tokios temos kaip socialinio darbo profesijos raida Lietuvoje, šių specialistų profesinės veiklos iššūkiai, socialinio darbuotojo su pacientu iššūkiai, darbo su neįgaliaisiais asmenimis ypatumai. Savo pranešimą konferencijoje skaitė ir Šv. Ignaco Lojolos kolegijos Socialinės gerovės ir menų katedros vadovė dr. Aistė Antanaitienė - „Inovatyvių projektinių veiklų įgyvendinimas kolegijoje: socialinės gerovės aspektas“.

Pranešime dr. Aistė Antanaitienė akcentavo socialinio darbo specialistų ruošimo ypatumus. Formalios studijos suteikia teorinių žinių, tačiau norint, kad į darbo rinką patekęs naujas specialistas joje ir įsitvirtintų yra būtinos praktinės žinios ir patirtis. Tad ruošiant būsimuosius socialinius darbuotojus Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje, didelis dėmesys yra skiriamas projektinei veiklai: stovyklų vaikams ir jaunimui organizavimas, neformalūs mokymai studentams ir dėstytojams bei „už įstaigos ribų“, savanorystės projektinė veikla organizacijose. Pranešėja taip pat pasidalino studentų socialinės studijos rezultatais pateikdama „Laimingo gyvenimo“, „Nekokybiško gyvenimo“ bei „Gyvenimo kokybės“ asociacijas.

Daugiau apie konferenciją ir joje aptartus socialinio darbo profesionalizacijos galimybės galite skaityti čia

175517551755

Partneriai

Partneriai / 2016-08-31

Partneriai: 

Kontaktų forma